Існує кілька причин, за якими можна забрати заяву з поліції після його подачі. Наші адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», розкажуть вам, в яких випадках, можна забрати заяву про злочин:
- Якщо ви примирилися з правопорушником і не маєте до нього ніяких претензій. Всі розбіжності між вами були вирішені мирним способом (тобто склали мирову угоду) і вам відшкодували всі збитки. Заявляєте клопотання прокурору про таку угоду і закриття справи.
- Якщо немає складу злочину. Тобто, якщо в діях правопорушника не було або відсутній склад злочину. Наприклад, ви написали заяву, про те, що у вас вкрали телефон, а самі його втратили, залишили в якомусь місці або віддали комусь. Заявляєте клопотання прокурору, слідчому про закриття справи.
- Інформація в кримінальному провадженні не відповідає дійсності (відсутність події кримінального правопорушення). Наприклад, якщо ви обмовили іншу людину і в заяві описали події, які не відбувалися, з якихось особистих причин.
Нагадуємо що, за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального злочину передбачено кримінальну відповідальність (ст. 383, 384 КК України). - Якщо ви відмовляєтеся від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, крім кримінального провадження, щодо кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством.
- Якщо помер підозрюваний, обвинувачений, ви можете написати заяву прокурору, слідчому про закриття справи.
- Якщо підозрюваному, вручили підозру, на цій стадії ви не можете написати заяву про закриття справи. Але потрібно дивитися в якій формі обвинувачення кримінальне провадження.
Якщо виникли питання, задавайте їх нашим адвокатам адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» прямо зараз.
Пишіть нам в мессенджер або телефонуйте: +380900909711
читати більше: Захист у кримінальному провадженні