Відповідно до статті 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини, – не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо своєї дитини.
Сам по собі процес розірвання шлюбу, юридично ніяк не пов’язаний з вирішенням питання «з ким залишиться дитина після розлучення». Розірвати шлюб можна незалежно від наявності або відсутності спору, щодо місця проживання дітей. Якщо батьки живуть за різними адресами, вони повинні домовитися, з ким із них буде жити дитина. Якщо не домовилися, вирішувати питання буде суд, який врахує думку дітей і їх інтереси.
Звичайно, на консультації у кваліфікованих юристів, наших сімейних адвокатів АО «Європейський правозахист», можна дізнатися всі юридичні нюанси тієї чи іншої проблеми, зробити відповідні висновки і продумати подальші дії, передбачити наслідки.
Так, за яких обставин орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з матір’ю після розлучення?
-
- Якщо мати веде аморальний спосіб життя, який може зашкодити дитині.
- Зловживає спиртними напоями та наркотиками.
- Не має власного доходу.
Варто зазначити, що перелік обставин, які беруться до уваги не є вичерпним.
Водночас слід зауважити, що висновок органів опіки та піклування не є обов’язковим для батьків, які оспорюють місце проживання дитини, проте такий висновок береться до уваги судом.
Якщо ви не згодні з рішенням суду, може подати апеляційну скаргу у відповідності до норм процесуального законодавства.
Як би там не було, ніколи не нехтуйте допомогою досвідченого сімейного юриста, адвоката Адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», ми не тільки допоможемо вирішити питання будь-якої складності в області права на користь свого клієнта, а й захистимо його повністю від неприємних наслідків розлучення, поділу майна подружжя, аліментів на дитину і суперечок щодо визначення місця проживання дитини.
Катерина Лаврик, адвокат
Пишіть нам в мессенджер або телефонуйте: +380900909711
читати більше: Розлучення та поділ майна