Правовий статус спільного майна подружжя. Яке майно не може бути сумісною власністю подружжя?

сумісна власність подружжя

  Спільним майном подружжя вважається все майно, набуте подружжям за час шлюбу, крім винятків, визначених Сімейним кодексом України.

При розподілі майна подружжя, не варто витрачати свої нерви, краще звернутися за допомогою до адвоката, який професійно буде представляти ваші інтереси в суді.

       Адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», підкажуть вам в яких випадках майно не може бути сумісною власністю подружжя.

Згідно ст. 57 СК України, не може бути сумісною власністю подружжя майно, яке є особистою приватною власністю дружини, чоловіка, а саме:

1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”;

5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала в її, його користуванні, або отримана в результаті приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або отримана з земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування. В тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги. Однак, суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди. Якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є також кошти, одержані як відшкодування та страхові суми, якщо внески сплачувалися за особисті кошти. А також частка у власності майна подружжя придбана за особисті приватні кошти.

Також, суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Якщо в придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.

    Наші адвокати з питань сімейного права адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», зможуть надати вам кваліфіковану юридичну допомогу при вирішенні питань про розподіл майна, розподілу корпоративних прав та інших сімейних спорів.

Будьте впевнені, Ваші інтереси представлятиме справжній професіонал.



Катерина Лаврик, адвокат

Пишіть нам в мессенджер або телефонуйте: +380900909711

http://bb-zahyst.com/

читати більше: Розлучення та поділ майна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *