Дане питання, як запевняють спеціалісти в сфері міграційного законодавства Адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», є актуальним на сьогоднішній день як для іноземців, що прибувають до нашої країни, так і для тих власників житла, де безпосередньо поселяються громадяни іншої країни після приїзду до України.
Особливості реєстрації місця проживання іноземців в Україні регулюється Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». А також Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими Постановою КМУ від 2 березня 2016 року №207.
Процедура реєстрації місця проживання сама по собі не є складною.
Отже, відповідно до вказаних Правил реєстрації місця проживання іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Дані правила також застосовується до іноземців, або осіб без громадянства, які отримали посвідку на тимчасове місце проживання. В даному випадку, іноземець повинен зареєструвати своє місце проживання за адресою, яку було вказано при поданні документів в Державну міграційну службу України як адресу тимчасового перебування. Після реєстрації місця проживання іноземця, ця адреса зазначається в посвідці на тимчасове/постійне місце проживання.
Слід пам’ятати, що реєстрація місця проживання іноземця, відбувається тільки за однією адресою. Але законодавством не встановлено обмежень реєстрації місця проживання декількома особами за однією і тією ж адресою.
Наступні документи мають бути подані іноземцем до центру надання адміністративних послуг для успішного здійснення процедури реєстрації місця проживання:
- Заява;
- Посвідка на тимчасове/постійне місце проживання в Україні;
- Квитанція про сплату адміністративного збору;
- Документ, що підтверджує право власності на житло, яке знаходиться за адресою майбутнього проживання іноземця (це може бути договір оренди/найму житла, за яким здійснюється реєстрація місця проживання; нотаріально завірена згода власника житла. В разі відсутності таких документів можлива присутність власника житла під час подання документів з метою підтвердження своєї згоди на заселення іноземця та його реєстрацію за актуальною адресою).
- Довіреність, що підтверджує повноваження представника іноземця або особи без громадянства (в разі подання документів не особисто іноземцем).
Підсумовуючи тему цієї статті, юристи АО «Європейський правозахист» не можуть обійти стороною окрему можливу проблему в питанні реєстрації місця проживання іноземців, а саме: складнощі зняття з реєстрації місця проживання таких іноземців.
З метою уникнення можливих штрафних санкцій та різного роду неприємностей, пов’язаних з питанням зняття з реєстрації місця проживання іноземців, звертайтесь до спеціалістів Адвокатського об’єднання «Європейський правозахист». Які візьмуть на себе супроводження такої справи, а Ваш час та сили буде заощаджено!
Пишіть нам в мессенджер або телефонуйте: +380900909711
читати більше: Міграційне законодавство