Земельні податки в Україні регулюються Податковим кодексом України.
Використання землі в Україні є платним згідно ст. 206 Земельного кодексу України.
Плата за землю — обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
Підпунктом 14.1.72 зазначеного пункту визначено, що земельний податок — це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, орендарі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), що перебувають у власності, земельні ділянки, надані в оренду (статті 269, 270, підпункти 288.2 та 288.3 ст. 288 Податкового кодексу).
Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка землі (далі по тексту – НГО), враховуючи коефіцієнт індексації відповідно до Податкового кодексу України.
Ставки земельного податку:
-
- не більше 3 %від НГО землі — за земельні ділянки, НГО яких проведено
- не більше 1 %від НГО землі — для земель загального користування
- не менше 0,3 %та не більше 1 % від НГО землі — для сільськогосподарських угідь (пункти 274.1 та 274.2 ст. 274 Податкового кодексу)
- не більше 12 %від НГО землі — за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності)
Фізичні особи — платники податків повинні сплачувати податки і збори, встановлені Податковим кодексом, через установи банків та поштові відділення.
У разі якщо фізична особа — землевласник, землекористувач або орендар не здійснила сплату узгодженої суми грошового зобов’язання з плати за землю, то до такої особи застосовується штрафна (фінансова) санкція у таких розмірах:
√ при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
√ при затримці понад 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.
Юристи адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» допоможуть Вам в проведенні розрахунків податків.
Адвокатське об’єднання «Європейський правозахист» здійснить юридичний супровід щодо сплати податків та заповнення всієї документації.
Ігор Балик, адвокат
Пишіть нам в мессенджер або телефонуйте: +380900909711
читати більше: Земельні відносини