• ua
  • ru
  • en
Тел.:   +38 (044) 503 75 22
Факс: +38 (044) 503 75 23
E-mail: k.office74a@gmail.com

Поновлено права клієнта, якого слідчими Генеральної прокуратури безпідставно не допущено до кримінального провадження в якості потерпілого

8 ноября 2016
За сприяння адвокатів адвокатського об’єднання “Європейський правозахист» судом поновлено права клієнта, якого безпідставно не було допущено до кримінального провадження в якості потерпілого.
 
Так, слідчими органами Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, ініційованому кредиторами ПАТ Миколаївський суднобудівний завод «Океан».
 
У жовтні 2016 року клієнтом АО «Європейський правозахист», який також є одним з крупних кредиторів цього підприємства, було подано заяву про залучення до вказаного кримінального провадження в якості потерпілого.
 
Слідчим Генеральної прокуратури прийняття процесуального рішення з приводу вказаної заяви безпідставно затягувалось, що, вважаємо, є проявом упередженості та надання безпідставних переваг іншому кредиторові, з приводу чого адвокатами АО «Європейський правозахист» ініційовано звернення до суду із відповідною скаргою. Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 25.10.2016р. права клієнта, якого безпідставно не було допущено до кримінального провадження в якості потерпілого, поновлено.
 
Зобов’язано слідчого Генеральної прокуратури виконати дії, направлені на реалізацію процесуальних прав клієнта як потерпілого.
Відповідно до ст.55 Кримінального процесуального кодексу України, права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. За наявності підстав вважати, що заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди, слідчий виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим.
 
В нашому випадку слідчий діяв способом, не встановленим законом, що дало підстави для прийняття судового рішення про те, що особа фактично є потерпілим з моменту звернення із відповідною заявою.
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!