Бізнес в Агро секторі є одним з найпривабливіших для рейдерства

Бізнес в Агро секторі є одним з найпривабливіших для рейдерства в зв’язку з наявністю великих майнових активів та швидкої окупності. Існують різні форми рейдерства, в сучасній практиці частіше зустрічаються рейдерські захоплення з “ілюзією законності”, коли рейдери переводять права власності на себе, одночасно фізично проникаючи в бізнес.
Адвокат у сфері Агро бізнесу Адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» рекомендує в впершу чергу вживати дії на виявлення ознак рейдерської зацікавленості. Моніторинг інформації про компанію та учасників в державному реєстрі речових прав, судовому реєстрі на предмет підозрілих активностей і позовів. Сприятливими умовами для рейдерів є неефективний менеджмент, внутрішні конфлікти між учасниками, складені з порушенням, а також не в повному обсязі документи. Рекомендується мати повний пакет дублікатів установчих і правовстановлюючих документів, котрі будуть зберігатися в надійному місці, наприклад в банківському сейфі.
Адвокат власника агро бізнесу Адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» приведе документи у відповідність з законом та інтересами пайовиків.
Варто провести моніторинг і звернути увагу на деяких контрагентів, які можуть штучно створювати умови для боргових зобов’язань.
Якщо виявлена пряма загроза, варто накласти заборону на проведення реєстраційних дій в реєстр нерухомого майна і періодично робити цю процедуру власником майна.
Коли захоплення вже сталося Адвокат власника агро бізнесу Проведе ряд дій, таких як:
1) підготує заяву про скоєння злочину, подасть заяву в правоохоронні органи і доб’ється його реєстрації в в реєстрі досудових рішень;
2) ініціює проведення слідчих дій у рейдерів, таких як проведення обшуків;
3) заявить клопотання про накладення арештів на врожай, а також майновий комплекс для його збереження і повернення законному власнику.
Якщо захоплення сталося «згідно із законом», адвокат оскаржить рішення суду, в разі необхідності доведе справу до вищої судової інстанції з приведенням до виконання рішення, яке буде відповідати інтересам законного власника бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *